osp brok
19.10.2019

Wypadek na trasie Brok - Poręba z udziałem trzech pojazdów.

W dniu 18.10.2019 roku o godzinie 19:11 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w którym brały udział dwa samochody osobowe i samochód ciężarowy.

Po przybyciu na miejsca zdarzenia zastaliśmy mocno rozbite dwa samochody osobowe i uszkodzoną przyczepę ciężarową.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, odłączenie akumulatorów, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczenie substancji niebezpiecznych sorbentem i odblokowania jednej strony jezdni.

Na miejscu pracowały służby: JRG Wyszków, JRG Ostrów Mazowiecka, OSP Poręba, OSP Brok, ZRM Małginia Górna,Policja

Wypadek na trasie Brok - Poręba (Fot: P.B.) Wypadek na trasie Brok - Poręba (Fot: P.B.) Wypadek na trasie Brok - Poręba (Fot: P.B.) Wypadek na trasie Brok - Poręba (Fot: P.B.) Wypadek na trasie Brok - Poręba (Fot: P.B.)
13.10.2019

Krowa uwięziona w bagnie.

W dniu 12.10 o godzinie 20:33 zostaliśmy zadysponowani do zwierzęcia hodowlanego uwięzionego w bagnie nieopodal rzek Bugi. 
Po przybyciu na miejsce zostaliśmy krowę uwięzioną w bagnie zwierzak zapadał się w grząskim podłożu, a w najbardziej krytycznym momencie nad poziom gruntu wystawał tylko jego łeb.
Nasze działania polegały na wyciągnięciu zwierzęcia z bagna.

Na miejscu pracowały służby PSP Ostrów Mazowiecka, OSP Brok

Krowa uwięziona w bagnie (Fot: P.B.) Krowa uwięziona w bagnie (Fot: P.B.) Krowa uwięziona w bagnie (Fot: P.B.)

29.08.2019

Śmiertelne potrącenie pieszego we wsi Puzdrowizna gmina Brok

W dniu 29.08 o godzinie 15:02 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego we wsi Puzdrowizna, w zdarzeniu tym ucierpiał mężczyzna potrącony przez samochód osobowy.

Po dojechaniu na miejscu akcji zastaliśmy osobę poszkodowaną w przydrożnym rowie.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Mężczyzna był w stanie ciężkim nie oddychal samodzielnie przystąpiliśmy do resuscytacja krążeniowo oddechowej.

Po przybyciu karetki pogotowia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Na miejscu pracowały służby: 3 x PSP Ostrów Mazowiecka, ZRM Małginia Górna, OSP Brok,Policja

Śmiertelne potrącenie pieszego (Fot: P.B.)

19.08.2019

Dachowania samochodu w miejscowości Orło

W dniu 19.08.2019 o godzinie 13:03 zostaliśmy zadysponowani do dachowania samochodu w miejscowości Orło.

Po dojechaniu na miejsce akcji, zastaliśmy samochód osobowy leżący na dachu, nieopodal drogi. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zablokowaniu drogi w obu kierunkach, na odcinku dwóch kilometrów. Po dotarciu karetki pogotowia i śmigłowca LPR, lekarz który prowadził akcje ratowniczą podjął decyzję o przetransportowaniu osoby poszkodowanej w stanie ciężkim do szpitala śmigłowcem LPR.

Na miejscu pracowały służby: 3 zastępy PSP Ostrów Mazowiecka OSP Brok ZRM Ostrów Mazowiecka Policja Śmigłowiec LPR

Dachowania samochodu w miejscowości Orło (Fot: P.B.) Dachowania samochodu w miejscowości Orło (Fot: P.B.) Dachowania samochodu w miejscowości Orło (Fot: P.B.) Dachowania samochodu w miejscowości Orło (Fot: P.B.) Dachowania samochodu w miejscowości Orło (Fot: P.B.)

25.06.2019

Wypadek droga wojewódzka nr 694

Śmiertelny wypadek drogowy na trasie Brok Małkinia.

W dniu 24.06.2019 roku godz. 1613 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w którym udział brały dwa auta w wyniku zderzenia zgineła jedna osoba, pięć zostało przewiezionych do szpitala.

Do momentu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego działania strażaków polegały w głównej mierze na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły: zastęp PSP Ostrów Maz, zastęp OSP Brok, zespół Ratownictwa Medycznego, Policja.

Wypadek droga wojewódzka nr 694 Wypadek droga wojewódzka nr 694 Wypadek droga wojewódzka nr 694 Wypadek droga wojewódzka nr 694
01.02.2019

Bezpieczne Ferie 2019 - spotkanie ze Strażakami

Ferie zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym w dniu 30.01.2019 roku Bibliotekę Publiczną w Broku odwiedzili Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku. Celem wizyty było poruszenie tematyki związanej z zagrożeniami
i niebezpieczeństwami podczas ferii zimowych.

Strażak p. Zbigniew Wójcicki apelował o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Zwrócił szczególną uwagę na bezpieczne zachowania podczas pobytu nad zamarzniętymi akwenami. Przypomniał elementarne zasady zachowania się
w sytuacjach zagrożenia życia i zasady powiadamiania służb ratunkowych, omówił i przedstawił zasady udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie każdy chętny uczestnik w części praktycznej przeprowadzał symulacje udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej nieprzytomnej.

Następnie uczestnicy ferii w Bibliotece z przyjemnością spotkali się przed strażnicą, gdzie Strażacy przygotowali ognisko.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP w Broku za udzielenie cennych wskazówek i rad dotyczących ostrożności podczas nadchodzących ferii zimowych oraz za przygotowanie ogniska a wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych ferii!

Bezpieczne Ferie 2019 (Fot: Biblioteka Publiczna w Broku) Bezpieczne Ferie 2019 (Fot: Biblioteka Publiczna w Broku) Bezpieczne Ferie 2019 (Fot: Biblioteka Publiczna w Broku) Bezpieczne Ferie 2019 (Fot: Biblioteka Publiczna w Broku) Bezpieczne Ferie 2019 (Fot: Biblioteka Publiczna w Broku)

Opracowała: Ewa Młynarczuk Biblioteka Publiczna w Broku

09.02.2019

Dwa zdarzenia drogowe

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku dnia 4.02.2019 o godz. 800 została zadysponowana do zdarzenia drogowego na ulicy Małkińskiej w Broku.

Na miejscu okazało się że, kierujący Skodą 59-letni mieszkaniec Warszawy jadąc do Małkini Górnej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego na łuku drogi wpadł w poślizg i bokiem zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka Oplem, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego.

Chwilę później kierujący peugeotem 29-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w tył volkswagena passata, którym kierowała 63-letnia mieszkanka z Małkini Górnej.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

W działaniach uczestniczyły: zastęp PSP Ostrów Maz, zastęp OSP Brok, zespół ratownictwa medycznego, policja.

Dwa zdarzenia drogowe (Fot: W.B.) Dwa zdarzenia drogowe (Fot: W.B.) Dwa zdarzenia drogowe (Fot: W.B.) Dwa zdarzenia drogowe (Fot: W.B.) Dwa zdarzenia drogowe (Fot: W.B.)
31.01.2019

Samochód osobowy uderzył w stację transformatorową

W czwartek (31.01.2019) około godziny 2140 w Broku na ulicy Małkińskiej, droga woj. nr. 694 doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego. Uderzył on w stację transformatorową słupową 15 kV/400 V. Z uwagi na silne uderzenie doszło do awarii prądu w rejonie miejsca zdarzenia.

Kierowca samochodu osobowego jadący od Broku w stronę Małkini na łuku drogi, nie dostosował prędkości samochodu do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwną stronę jezdni a następnie zjechał z drogi i uderzył w stację trafo.

Po zderzeniu kierujący samodzielnie opuścił pojazd, nie doznał żadnych obrażeń.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora.

W działaniach uczestniczyły: zastęp PSP Ostrów Maz, zastęp OSP Brok, pogotowie energetyczne, policja.

Stacja trafo (Fot: P.B.) Stacja trafo (Fot: P.B.) Stacja trafo (Fot: P.B.) Stacja trafo (Fot: P.B.) Stacja trafo (Fot: P.B.)
21.01.2019

Sarny uwięzione na rzece Bug

W dniu 21 stycznia 2019 r. o godz. 1158 zastęp OSP Brok został zadysponowany do miejscowości Glina (gm. Małkinia Góna), gdzie na częściowo zamarzniętym rozlewisku rzeki Bug znajdowały się dwie uwięzione sarny.

Zwierzęta znajdowały się kilkaset metrów od brzegu rozlewiska i nie mogły się wydostać ze względu na utrudnianą przyczepność i załamujący się, kruchy lód. Strażacy ewakuowali zwierzęta, wykorzystując sanie lodowe oraz kombinezony do pracy na lodzie. Zwierzęta nie odniosły żadnych obrażeń, zostały wypuszczone do lasu.

W działaniach uczestniczyło 5 zastępów straży.

Sarny uwięzione na lodzie (Fot: W.B.) Sarny uwięzione na lodzie (Fot: W.B.)Sarny uwięzione na lodzie (Fot: W.B.) Sarny uwięzione na lodzie (Fot: W.B.) Sarny uwięzione na lodzie (Fot: W.B.)
18.01.2019

Wypadek

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku dnia 18 stycznia 2019 roku, o godz. 847 została zadysponowana do wypadku drogowego na trasie Morzyczyn Włościański - Sadowne powiat węgrowski.

Na miejscu okazało się że, dwie kobiety podróżujące samochodem osobowy marki Skoda jadący w kierunku Sadownego wjechały do rowu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatora. Prawdopodobnie kierująca samochodem osobowym nie dostosował prędkości auta do warunków panujących na drodze, wjechała do rowu uderzając tyłem samochodu w pień, wyniku zderzenia kierująca autem została odwieziona do szpitala pasażerka nie doznał poważniejszych obrażeń.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły: dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP, zespół ratownictwa medycznego, policja.

Wypadek Morzyczyn Włościański - Sadowne (Fot: W.B.) Wypadek Morzyczyn Włościański - Sadowne (Fot: W.B.) Wypadek Morzyczyn Włościański - Sadowne (Fot: W.B.) Wypadek Morzyczyn Włościański - Sadowne (Fot: W.B.) Wypadek Morzyczyn Włościański - Sadowne (Fot: W.B.)
12.10.2018

Wsparcie dla OSP Fundusz Sprawiedliwości

Dnia 11 października 2018 r. na placu przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego, na którego zakup Gmina Brok pozyskała środki z Funduszu Sprawiedliwości będącego w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości.

Jednostka OSP z Broku otrzymała nowoczesny sprzęt ratowniczy służący do udzielenia pomocy poszkodowanym głównie w wyniku zdarzeń drogowych. W ramach tego zadania jednostce przekazano narzędzia hydrauliczne: rozpieracz ramieniowy, nożyce hydrauliczne, nożyce do cięcia pedałów oraz agregat zasilający narzędzia hydrauliczne. Całkowita wartość zadania wyniosła 72 tys. zł, z czego 71280,00 zł to środki pozyskane z Ministerstwa Sprawiedliwości, natomiast wkład własny Gminy wyniósł tylko 1 % wartości zadań tj. 720 zł.

Przekazania sprzętu ratowniczego strażakom dokonał Burmistrz Gminy Brok Marek Młyński w obecności Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Janusza Iwanowskiego.

19.02.2018

OTWP 2018 - etap gminny

Eliminacje gminne XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 16 lutego br. w ZPPO w Broku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom"

osp brokW turnieju wzięło udział 30 uczniów. Turniej Wiedzy Pożarniczej skierowany jest dla dzieci i młodzieży - I grupę stanowiliuczniowie szkół podstawowych, zaś II grupę uczniowie klasy VII SP oraz uczniowie klasy II i III oddziału gimnazjalnego.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej oraz zasad postępowania na wypadek pożaru i praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Nie zabrakło pytań z historii i tradycji ruchu strażackiego.

Nad prawidłowym przebiegiem i ustaleniem wyników gminnych eliminacji czuwało jury.

Wyniki przedstawiają się następująco:

w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce Aleksandra Gałązka,

II miejsce Ignacy Kopaniarz,

III miejsce Patryk Chrzanowski

w kategorii gimnazjum - VII kl. SP:

I miejsce Klaudiusz Krawczyk,

II miejsce Marcin Grabowski,

III miejsce Daria Wójcicka

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca będą reprezentować gminę Brok w turnieju na etapie powiatowym.

XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Opracował: dh Zbigniew Wójcicki

01.01.2018

Wypadek droga wojewódzka 694

osp brokJednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku w dniu 1 stycznia 2018 roku, o godz. 730 została zadysponowana do wypadku na trasie Brok Poręb, droga wojewódzka 694.

Na miejscu okazało się że, samochód osobowy marki Opel jadący w kierunku Broku wjechał do rowu i dachował, samochodem podróżowało trzy osoby.
W wyniku zderzenia pasażerowie samochodu kobieta i mężczyzna zostali uwięzione w pojeździe, kierowca wydostał się z auta samodzielnie, pasażerowie z samochodu zostali wydobyci przez ratowników i przekazani zespołowi ratownictwa medycznego, kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora usunięciu szyby czołowej samochodu przy pomocy piły do cięcia szyb i wydobyciu osób poszkodowanych z samochodu, oraz postawieniu samochodu na koła.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły: dwa zastępy PSP Ostrów Maz, zastęp OSP Brok, zespół ratownictwa medycznego, policja.

Wypadek droga wojewódzka 694 (Fot: W.B.) Wypadek droga wojewódzka 694 (Fot: W.B.) Wypadek droga wojewódzka 694 (Fot: W.B.) Wypadek droga wojewódzka 694 (Fot: W.B.)

Telefony AlarmowePSP Ostrów Mazowieckaochotnicza straż pożarnaGmina BrokNakarm Dziecko