osp brokosp brok
11.11.2017

Wypadek we wsi Puzdrowizna

OSP BrokDo groźnie wypadku drogowego doszło w sobotę 11.11.2017 r. około godz. 1420 we wsi Puzdrowizna gmina Brok.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca golfa stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwny pas drogi i wjechał w ogrodzenie jednej z posesji.

W wyniku zderzenia pasażer samochodu z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Ostrowi Maz, kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń nie wymagał chospitalizacj.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły: dwa zastępy PSP Ostrów Maz, zastęp OSP Brok, zespół Ratownictwa Medycznego, Policja.

Wypadek we wsi Puzdrowizna (Fot: Waldemar Brzostek) Wypadek we wsi Puzdrowizna (Fot: Waldemar Brzostek) Wypadek we wsi Puzdrowizna (Fot: Waldemar Brzostek) Wypadek we wsi Puzdrowizna (Fot: Waldemar Brzostek) Wypadek we wsi Puzdrowizna (Fot: Waldemar Brzostek)
07.11.2017

Drugi pożar starej szkoły

OSP BrokOgień pojawił się około godz. 220. Paliło się wnętrze budynku i dach na dużej powierzchni, który pokryty był papą.

Działania gaśnicze prowadzone były z dwóch podnośników, na palący dach podawanych było kilka prądów wody.

Akcja gaśnicza trwała pięć godziny.

W działaniach gaśniczych uczestniczyli strażacy z Ostrowi Mazowieckiej, Broku, Małkini Górnej, Prostyni i Zarąb Kościelnych.

Drugi pożar starej szkoły (Fot: Waldemar Brzostek) Drugi pożar starej szkoły (Fot: Waldemar Brzostek) Drugi pożar starej szkoły (Fot: Waldemar Brzostek) Drugi pożar starej szkoły (Fot: Waldemar Brzostek) Drugi pożar starej szkoły (Fot: Waldemar Brzostek)
02.11.2017

Pożar starej szkoły

OSP Brok1 listopada rano doszło do pożaru budynku po starej szkole podstawowej w Broku przy ulicy Warszawskiej.

Strażacy pracując w aparatach powietrznych błyskawicznie ugasili ogień, szybka interwencja strażaków z pewnością zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia. Pożarem objęte było jedno pomieszczenie na drugiej kondygnacji budynku oraz "ślepy strop" pomiędzy pierwszą a drugą kondygnacją.

Działania gaśnicze polegały na podaniu dwóch prądów wody w celu ugaszeniu pożaru, oddymieniu budynku, dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych oraz sprawdzeniu pomieszczeń za pomocą kamery termowizyjnej.

W działaniach gaśniczych uczestniczył cztery zastępy JRG PSP oraz daw zastępy OSP Brok.

Pożar starej szkoły w Brok (Fot: Waldemar Brzostek) Pożar starej szkoły w Brok (Fot: Waldemar Brzostek) Pożar starej szkoły w Brok (Fot: Waldemar Brzostek) Pożar starej szkoły w Brok (Fot: Waldemar Brzostek) Pożar starej szkoły w Brok (Fot: Waldemar Brzostek)
05.06.2017

Wypadek droga krajowa nr 50

osp brokW dniu 04.06.2017r. po godz. 1300 na moście w Broku na trasie K-50, 71-letni mieszkaniec Białegostoku, kierując samochodem Hyundai z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka BMW, którym kierował 24 letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.
W wyniku zdarzenia cztery osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. Do momentu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego działania strażaków polegały w głłównej mierze na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku, dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

W działaniach uczestniczył 2 zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.

Wypadek droga krajowa nr 50 (Fot: Waldemar Brzostek) Wypadek droga krajowa nr 50 (Fot: Waldemar Brzostek) Wypadek droga krajowa nr 50 (Fot: Waldemar Brzostek) Wypadek droga krajowa nr 50 (Fot: Waldemar Brzostek) Wypadek droga krajowa nr 50 (Fot: Waldemar Brzostek)

11.02.2017

SZKOLENIE Z RATOWNICTWA LODOWEGO

osp brok

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Brok w ostatnią sobotę przeprowadziła zbiórkę szkoleniową zakresu ratownictwa lodowego.

Szkolenie składało się z części teoretycznej. Celem szkolenia było przygotowanie członków OSP do działań na lodzie.
Główną uwagę skupiliśmy na zasadach bezpiecznego poruszania się ratowników po lodzie, sposobach jakimi możemy pomóc z wykorzystaniem sprzętu jaki mamy do dyspozycji tj. sanek lodowych, drabiny, koła ratunkowego, rzutek ratunkowych, liny asekuracyjnej oraz zabezpieczeniu miejsca działań.
Przeanalizowanych zostało wiele wariantów ratownictwa i samoratownictwa w ekstremalnych zimowych sytuacjach w jakich ratownik może się znaleźć podczas akcji, z użyciem sprzętu jak i bez niego.

szkolenie zakresu ratownictwa lodowego(Fot: Osp Brok M.B.) szkolenie zakresu ratownictwa lodowego(Fot: Osp Brok M.B.) szkolenie zakresu ratownictwa lodowego(Fot: Osp Brok M.B.) szkolenie zakresu ratownictwa lodowego(Fot: Osp Brok M.B.) szkolenie zakresu ratownictwa lodowego(Fot: Osp Brok M.B.) szkolenie zakresu ratownictwa lodowego(Fot: Osp Brok M.B.) szkolenie zakresu ratownictwa lodowego(Fot: Osp Brok M.B.) szkolenie zakresu ratownictwa lodowego(Fot: Osp Brok M.B.) szkolenie zakresu ratownictwa lodowego(Fot: Osp Brok M.B.) szkolenie zakresu ratownictwa lodowego(Fot: Osp Brok M.B.) szkolenie zakresu ratownictwa lodowego(Fot: Osp Brok M.B.) szkolenie zakresu ratownictwa lodowego(Fot: Osp Brok M.B.)
04.02.2017

Zalana piwnica w budynku mieszkalnym

osp brok

W dniu 04.02.2017 r. zostaliśmy zadysponowani do wypompowania wody z zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Gabriela Narutowicza w Broku, do usuwania wody z zalanej piwnicy została użyta pompa szlamowa.

W działaniach uczestniczył zastęp OSP Brok.

Zalana piwnica w budynku mieszkalnym (Fot: Osp Brok M.B.) Zalana piwnica w budynku mieszkalnym (Fot: Osp Brok M.B.) Zalana piwnica w budynku mieszkalnym (Fot: Osp Brok M.B.) Zalana piwnica w budynku mieszkalnym (Fot: Osp Brok M.B.) Zalana piwnica w budynku mieszkalnym (Fot: Osp Brok M.B.)

11.01.2017

Wypadek droga wojewódzka nr 694

osp brokW dniu 11 stycznia 2017 roku godz. 659 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 694.

Prawdopodobnie do wypadku doszło, gdy bezpośrednio przed auto wybiegły sarny kierująca VW T6 32-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego wpadła w poślizg i wjechała do przydrożnego rowu gdzie dachowała, kierująca została przewieziona do szpitala pasażerce nic się nie stało.
Działania strażaków polegały w głównej mierze na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie poszkodowanej w wypadku, dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora.

W działaniach uczestniczył 2 zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.

Wypadek dw nr 694 (Fot: Osp Brok W.B.) Wypadek dw nr 694 (Fot: Osp Brok W.B.) Wypadek dw nr 694 (Fot: Osp Brok W.B.)
27.07.2016

Wypadek droga nr 694

osp brokW dniu 27 lipca 2016 r. godz. 1441 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Małkińskiej i Czuraj w Broku, droga wojewódzka nr 694.

Policjanci będący na miejscu ustalili, że 22-latek z gminy Raszyn kierując autem marki Dodge nieprawidłowo wyprzedzał skręcającą w lewo Toyotę, którą kierował 56-latek z gminy Sadowne. Kierujący byli trzeźwi.
Pasażerowie oraz kierujący nie odnieśli obrażeń.

W działaniach uczestniczył zastęp JRG PSP zastęp OSP Brok

Wypadek dw nr 694 (Fot: Osp Brok M.B.) Wypadek dw nr 694 (Fot: Osp Brok M.B.) Wypadek dw nr 694 (Fot: Osp Brok M.B.) Wypadek dw nr 694 (Fot: Osp Brok M.B.) Wypadek dw nr 694 (Fot: Osp Brok M.B.)
05.04.2016

Wypadek na dk nr 8

osp brokW dniu 5 kwietnia 2016 r. godz. 946 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego do którego doszło na drodze krajowej nr 8.

W wyniku zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych trzy osoby zostały poszkodowane, do szpitala trafili obydwaj kierujący i pasażer. Jedna osoba została zabrana helikopterem.

Według wstępnych ustaleń wynika, że 35-latek z Łowicza kierujący volvo jadąc w ciągu samochodów, w celu uniknięcia uderzenia w pojazd ciężarowy jadący przed nim, zjechał na lewą stronę jezdni doprowadzający do zderzenia z prawidłowo jadącym mercedesem, którym kierował 34-latek z Warszawy.

W działaniach uczestniczył 4 zastępy.

02.03.2016

OTWP 2016 - etap gminny

W dniu 26 lutego 2016 r. w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odbyły się eliminacje gminne XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej..

Dzieci i młodzież z naszej gminy rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych tj. grupa młodsza składająca się z uczniów Szkoły Podstawowej w Broku oraz Szkoły Podstawowej w Kaczkowie Starym oraz grupa starsza - uczniowie Publicznego Gimnazjum w Broku.

Ogółem do konkursu przystąpiło 17 uczniów. Test składał się z 36 pytań dotyczących m.in. tradycji i historii straży pożarnych, przepisów z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej, organizacji i zadań OSP, przyczyn powstawania i rozpowszechniania się pożarów, organizowania i przeprowadzania akcji ratowniczych, zabezpieczeń przeciwpożarowych budynków, lasów, substancji niebezpiecznych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału powiatowego niżej wymienionych uczestników:

osp brokGrupa młodsza

1. Kruk Cezary
2. Stefańczyk Jakub
3. Sadowska Katarzyna

Grupa starsza

1. Gałązka Mateusz
2. Rosińska Aleksandra
3. Krawczyk Klaudiusz

Skład jury:
1. Bogumiła Maria Wujek - przewodniczący
2. Dariusz Brzostek - sekretarz
3. Zbigniew Wójcicki - członek komisji
4. Lidia Rosińska - członek komisji
5. Arkadiusz Borowy - członek komisji

Życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się już w marcu w Ostrowi Mazowieckiej.

Opracował: dh Zbigniew Wójcicki

zobacz zdjęcia
06.02.2016

Trasa Brok - Poręba śmiertelny wypadek

osp brok

W dniu 6 lutego 2016 r. ok. godz. 440 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 694 w miejscowości Brok.

VW Passat jadąc w kierunku Poręby z nieustalonych przyczyn zjechał do rowu uderzając w drzewo. Drzewo zostało wyrwane z korzeniami i przewróciło się na dach pojazdu, całkowicie blokując drogę.
Straż pożarna podjęła próbę uwolnienia kierowcy zakleszczonego w zniszczonym pojeździe, ale przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon 25-letniego kierowcy jedynego uczestnika wypadku.
W działanich uczestniczył 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz zastęp OSP Brok.

śmiertelny wypadek (Fot: Osp Brok W.B.) śmiertelny wypadek (Fot: Osp Brok W.B.) śmiertelny wypadek (Fot: Osp Brok W.B.) śmiertelny wypadek (Fot: Osp Brok W.B.) śmiertelny wypadek (Fot: Osp Brok W.B.)

01.02.2016

Zamoście Bus wpadł do rowu

osp brok

W dniu 1 lutego 2016 r. o godz. 510 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego mieszkaniec powiatu hajnowskiego 70-letni kierujący renault trafic nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Auto wylądowało w przydrożnym rowie drogi wojewódzkiej nr 694 w Broku.

Kierujący i pasażerka zostali zabrani na obserwację do szpitala.

W działaniach uczestniczył 2 zastępy JRG PSP zastęp OSP Brok zastęp OSP Małkinia

 

Zamoście Bus wpadł do rowu (Fot: Waldemar Brzostek) Zamoście Bus wpadł do rowu (Fot: Waldemar Brzostek) Zamoście Bus wpadł do rowu (Fot: Waldemar Brzostek) Zamoście Bus wpadł do rowu (Fot: Waldemar Brzostek) Zamoście Bus wpadł do rowu (Fot: Waldemar Brzostek)

31.01.2016

Poszukiwania - Kuskowizna

osp brok

30 stycznia o godz. 2405 zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań zaginionej 67-letniej mieszkanki Kuskowizny (gm. Ostrów Mazowiecka).

Na miejscu poszukiwań działania koordynowali Policjanci z KPP w Ostrowi Mazowieckie. Niestety 30 stycznia około godz. 1130 w odległości 1,5 km od miejsca zamieszkania znaleziono ciało kobiety.

W poszukiwaniach uczestniczyły jednostki straży pożarnej, policjanci z ostrowskiej komendy i mieszkańcy wsi. W akcji użyto psa tropiącego oraz śmigłowca.

Telefony AlarmowePSP Ostrów Mazowieckaochotnicza straż pożarnaGmina BrokNakarm Dziecko