osp brokosp
25.11.2013

Pompowanie wody z piwnicy

osp brokW dniu 24 listopada o godz. 10:45 nasza jednostka została zadysponowana przez oficera dyżurnego do wypompowania wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego przy ul. Pułtuskiej w Broku.

 

W działaniach uczestniczył zastęp zastęp OSP Brok.

 

zobacz zdjęcia

01.10.2013

WYPADEK - 28.09.2013

osp brokW dniu 28 września o godz. 17:56 w Broku samochód osobowy Fiat Siena wypadł z drogi i dachował. Cztery osoby podróżujące samochodem samodzielnie opuścić pojazd.

Mężczyzna kierujący samochodem marki Fiat nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe.

W działaniach uczestniczył zastęp JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.

zobacz zdjęcia
17.09.2013

Pierwszy Leśny Bieg Zbiega Orło 2013

Ból przemija - duma zostaje !!!

Reprezentacja Ochotniczej Straży Pożarnej z Broku wystartowała w III Leśnym Pikniku Rodzinnym.

osp brokW dniu 8 września Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka zorganizowała już po raz trzeci Leśny Piknik Rodzinny. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji: zawody strzeleckie na symulatorze laserowym, zawody łucznicze, wyścigi rowerowe.

W powyższych zawodach strzeleckich na symulatorze laserowym wzięła udział młodzieżowa reprezentacja OSP Brok. W składzie znaleźli się : Przemysław Brzostek, Maciej Brzostek oraz Paweł Brzostek. Najskuteczniejszym strzelcem w tej konkurencji okazał się Przemek, zdobywając największą ilość punktów, a tym samym pierwsze miejsce.
Jednak największe emocje wzbudziły zawody sportowe. I właśnie w tych ostatnich, w konkurencji „ Leśny Bieg Zbiega”  wystąpiła reprezentacja OSP Brok dh Martyna Maliszewska oraz dh Zbigniew Wójcicki.
Bieg ten był dedykowany polskim służbom mundurowym. Do Orła przybyło łącznie 10 mundurowych formacji.
Długość trasy wynosiła 11 km wśród leśnych terenów Puszczy Białej. Na drodze można było spotkać przeszkody naturalne i sztuczne, które skutecznie pełniły rolę „atrakcji”.
W klasyfikacji generalnej (drużynowo) grupa strażaków zdobyła drugie miejsce.
Nagrodą za ukończony bieg była leśna cechówka ( młotek o wadze 3,2 kg ).
Każdy z uczestników otrzymał Poświadczenie ukończenia I Leśnego Biegu Zbiega z fragmentem tekstu, który mobilizuje oraz nadaje sens i wiarę w dalszy trening.

„Zaświadcza się, że mundurowiec pokonał trudną i długą na 11 km trasę biegu, czym dał świadectwo przydatności do pracy w służbie mundurowej. Zmęczenie ciała widoczne na mecie ani na chwilę nie zmąciło przytomności umysłu, co jest gwarancją podejmowania w pracy tylko słusznych decyzji. Dodatkowy trening biegowy przez najbliższy rok wzmocni jeszcze bardziej ducha i ciało”.
Zachwyceni tegoroczną edycją z pewnością pojawimy się tam za rok !

Opracował: dh Zbigniew Wójcicki

zobacz zdjęcia
02.04.2013

POŻAR - sklepu "Biedronka" w Ostrowi Mazowieckiej

osp brok

W dniu 1 kwietnia 2013 r. o godz. 1208 w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. 3-go Maja doszło do pożaru sklepu "Biedronka". Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu, rozebraniu części konstrukcji dachowej. W wyniku pożaru spaleniu uległa wiata bezpośrednio przylegająca do sklepu, pomieszczenie zaplecza technicznego oraz część dachu.

W działaniach gaśniczych uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP, zastęp JW Komorowo oraz zastęp OSP Brok.

zobacz zdjęcia
02.04.2013

WYPADEK - 31.03.2013

 OSP Brok 2011

Na ulicy Małkińskiej w Brok około godz. 1820 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
W wypadku obrażeń klatki piersiowej doznały dwie osoby. Poszkodowane osoby zostały przekazane pogotowiu ratunkowemu. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów.

W działaniach ratowniczych brał udział zastęp JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.

zobacz zdjęcia
28.03.2013

NIE WYPALAJ TRAW - W Polsce wypalanie traw jest zabronione prawem

nieApelujemy o rozwagę! Prosimy zachować ostrożność przy posługiwaniu się ogniem otwartym! Zwracajmy uwagę, gdzie upadł nasz niedopałek papierosa! Miejmy rozwagę i zachowujmy właściwe odległości, chcąc rozpalić ognisko!

Każdego roku, wraz z nadejściem wiosny, gwałtownie wzrasta liczba interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej związanych z pożarami traw, łąk, poboczy dróg, nieużytków i upraw.

nie

Zgodnie z art. 45 ustawy z dnia 16 października 1991 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2001 r. Nr 99, poz. 1079 z późn. zm.): Zabrania się wypalania roślinności na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych lub w strefie oczeretów i trzcin, zaś zgodnie z art. 59 ust. 1 pkt 1 wspomnianej ustawy: Kto wypala roślinność na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych, w strefie oczeretów lub trzcin podlega karze aresztu lub grzywny.

Wypalanie traw powoduje wyjałowienie gleby, która traci jednocześnie funkcje naturalnego rozkładu resztek organicznych (roślinnych), przerywa się proces próchnicotwórczy, zaś w czasie spalania przechodzi do atmosfery szereg związków chemicznych, będących truciznami dla ludzi i zwierząt.

17.03.2013

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarnicze - 2013

W dniu 15 marca 2013 r. w Zespole Szkół nr 2 Ostrowi Mazowieckiej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Do turnieju przystąpili reprezentacje uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z dziesięciu Gmin z terenu powiatu ostrowskiego. Gminę Brok reprezentowali: Jakub Leonik, Damian Wójcicki, Ewa Kańkowska oraz Julia Sokołowska, Daria Wójcicka, Ewa Tachmańska.

W wyniku przeprowadzonych testów dwóch naszych uczniów tj. Damian Wójcicki i Jakub Leonik zakwalifikowało się do drugiej finałowej części ustnej. Niestety pytania w tej części eliminacji okazały się zbyt trudne by zająć miejsca na podium. Damian zajął czwarte miejsce w powiecie, a Jakub szóste.

Opracował: dh Zbigniew Wójcicki

10.03.2013

"Młodzież zapobiega pożarom" gminne eliminacje - 2013

7 marca 2013 r. w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Turniej przeprowadzony został dla dwóch grup wiekowych, tj. szkoły podstawowej i gimnazjum.

W szkole podstawowej najlepszymi uczestnikami okazały się trzy uczennice klasy IV: Julia Sokołowska, Daria Wójcicka, Ewa Tachmańska. Natomiast w gimnazjum: Jakub Leonik, Damian Wójcicki, Ewa Kańkowska.

Wyżej wymienione osoby awansowały do eliminacji powiatowych OTWP, które odbędą się 15 marca 2013 r. w Ostrowi Mazowieckiej.

Opracowanie: www.brok.pl

zobacz zdjęcia
19.02.2013

WYPADEK - Ciężarówka uderzyła w autobus

wypadek 2012Wieczorem 19 lutego 2013 r. o godz. 1718 na drodze krajowej nr 8 na wysokości miejscowości Osuchowa miał miejsce wypadek samochodu ciężarowego i autobusu relacji Warszawa - Suwałki którym podróżowało 22 pasażerów.

W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby - kierowca samochodu ciężarowego oraz jedna osoba jadąca autokarem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawienie namiotu pneumatycznego, w którym do czasu przyjazdu autokaru zastępczego przebywali pasażerowie. Przyczyny powstania zdarzenia są ustalane przez ostrowską policję.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły: 4 zastępy JRG PSP, zastęp OSP Brok, zastęp OSP Nagoszewka.

zobacz zdjęcia
23.01.2013

Spotkanie Świąteczno-Noworoczne

 OSP Brok 2013

W sobotni wieczór 12 stycznia 2013 roku w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku odbyło się Świąteczno-Noworoczne spotkanie.

Na spotkanie przybyli członkowie i sympatycy OSP Brok. Na początku kilka słów wstępu powiedział zgromadzonym Prezes OSP dh Andrzej Domasik Dziękuje wam za waszą ciągłą gotowość w niesieniu pomocy, Życzę aby dla Was i Waszych rodzin rok 2013 był niezwykły....

Strażacy złożyli sobie życzenia pomyślności i jak przystało na brać strażacką tylu wyjazdów do akcji, co powrotów bez uszczerbku dla zdrowia i życia ratujących i ratowanych. Po wzniesieniu toastu wszyscy delektowali się przygotowanymi specjałami kulinarnymi i dzielono się wspomnieniami ze społecznej działalności strażackiej.

zobacz zdjęcia
11.01.2013

Pożar w piwnicy

OSP BrokW dniu 11 stycznia 2013 r. w domu jednorodzinnym przy ulicy Kościuszki w Broku wybuchł pożar w pomieszczeniach piwnicznych. Strażacy pracując w aparatach powietrznych błyskawicznie ugasili ogień. Szybka interwencja strażaków z pewnością zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia.

Strażacy oprócz zagaszenia pożaru zajęli się również przewietrzeniem pomieszczeń mieszkalnych. W wyniku tego pożaru nikt nie odniósł obrażeń.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczył zastęp JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.

zobacz zdjęcia
10.01.2013

Remont korytarza w budynku OSP

brok osp 2013brok osp 2013

Strażacy z Broku remontują własnymi siłami pomieszczenia w budynku OSP w Broku.

Dzięki uprzejmości darczyńców i kilku chętnych do pracy strażaków na przełomie roku udało się wyremontować posadzkę na korytarzu. W budynku OSP jeszcze dużo pomieszczeń wymaga remontu, liczymy, że wspólnymi siłami uda nam się wykonać niezbędne prace remontowe.

zobacz zdjęcia
Telefony AlarmowePSP Ostrów Mazowieckaochotnicza straż pożarnaGmina BrokNakarm Dziecko