osp brokosp
04.12.2010

3 grudnia 2010 - Pożar

OSP Brok

Alarm o godz. 00:15 zostaliśmy zadysponowani do pożar w Sadownym Powiat Węgrowski przy ul. Kilińskiego miał miejsce pożar poddasza budynku gospodarczego z częścią mieszkalną. W wyniku pożaru spaleniu uległa konstrukcja dachu i poddasza budynku.
W działaniach brało udział 6 zastępów straży pożarnej.

19.10.2010

17 października 2010 - Wypadek

OSP Brok OSP Brok

O godzinie 2:00 w nocy nasza jednostka została wezwana do wypadku na trasie Brok Poręba. Na miejscu zastaliśmy samochód osobowy w rowie, poszkodowany został odwieziony do szpitala. Prawdopodobnie przyczyną wypadku było przyśniecie kierowcy za kierownicą.

17.10.2010

16 października 2010 - Wypadek

OSP Brok

Wypadek drogowy w Kaczkowie Starym o godz. 21:38 kierujący samochodem osobowym marki VW Golf na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku, czego jego auto wykonało obrót w powietrzu. Kierowca prawdopodobnie nie miał zapiętych pasów, przez co wypadł z samochodu, w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala.
W działaniach ratowniczych brał udział zastęp JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.

30.09.2010

29 września 2010 - Wypadek

OSP Brok

O godz. 8.15 w Broku na ul. Małkińskiej, kierowca samochód osobowego Opel Vectra nie zachował zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zderzył się ze słupem energetycznym. Ranne zostały dwie osoby podróżujące pojazdem.
W działaniach ratowniczych brał udział zastęp OSP Brok.

18.09.2010

17 września 2010 godz. 16:27 - Wypadek

OSP Brok

Kierujący pojazdem marki Ford Focus stracił panowanie nad pojazdem na zakręcie drogi, zjechał na przeciwny pas, co spowodowało że wjechał wprost pod naczepę samochodu ciężarowego.

18.09.2010

17 września 2010 godz. 13:30 - Wypadek

OSP Brok

Wypadek drogowy na trasie do Broku, w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ranny został kierowca jednego z pojazdów osobowych.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.

18.09.2010

19 lipca 2010 - Wypadek

OSP Brok

Droga krajowej nr 50 w Broku, o godz. 9:05 doszło tam do bardzo groźnego wypadku. Zderzenia czołowego TIR-a, z autobusem. Trzy osoby zostały poważnie ranne i po wydostaniu z pojazdów przewiezione do szpitala. Na szczęście w autobusie podróżowało tylko dwóch kierowców.
W działaniach ratowniczych z użyciem sprzętu hydraulicznego brało udział 3 zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.

29.06.2010

26 czerwca 2010 - Wypadek

OSP Brok

O godz. 13:00 na trasie z Broku do Poręby doszło do groźnego wypadku. Prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości samochód osobowy zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Wypadku ranne zostały 2 osoby, w tym dziecko.
W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.

11.05.2010

NIE WYPALAJ TRAW

nie

Apelujemy o rozwagę! Prosimy zachować ostrożność przy posługiwaniu się ogniem otwartym! Zwracajmy uwagę, gdzie upadł nasz niedopałek papierosa! Miejmy rozwagę i zachowujmy właściwe odległości, chcąc rozpalić ognisko!

Każdego roku, wraz z nadejściem wiosny, gwałtownie wzrasta liczba interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej związanych z pożarami traw, łąk, poboczy dróg, nieużytków i upraw.

W Polsce wypalanie traw jest zabronione prawem.

Zgodnie z art. 45 ustawy z dnia 16 października 1991 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2001 r. Nr 99, poz. 1079 z późn. zm.): Zabrania się wypalania roślinności na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych lub w strefie oczeretów i trzcin, zaś zgodnie z art. 59 ust. 1 pkt 1 wspomnianej ustawy: Kto wypala roślinność na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych, w strefie oczeretów lub trzcin podlega karze aresztu lub grzywny.

nieZarówno rolnicy, właściciele posesji oraz niektóre służby miejskie przystąpiły do sprzątania po zimie zanieczyszczeń z pól, w obrębie obejść przydomowych, w parkach, na przydrożnych rowach, poboczach ulic. Mimo, iż prawdą jest, że utrzymanie w czystości środowiska w którym żyjemy, jest naszym obowiązkiem, to rozpaczliwe jest to, że dla wielu nierozważnych osób, w tych wiosennych porządkach sprzymierzeńcem stał się ogień. Nie trzeba wielkiej cierpliwości, by zaobserwować, jak nad ogródkami, działkami, polami unoszą się kłęby dymu. Okazana w ten sposób ludzka niefrasobliwość może być nawet przyczyną śmierci człowieka, przyczyną pożaru lasu, zabudowań mieszkalnych, gospodarskich itp., a już na pewno klęską dla przyrody.

Wypalanie traw powoduje wyjałowienie gleby, która traci jednocześnie funkcje naturalnego rozkładu resztek organicznych (roślinnych), przerywa się proces próchnicotwórczy, zaś w czasie spalania przechodzi do atmosfery szereg związków chemicznych, będących truciznami dla ludzi i zwierząt.

OSP Brok
10.04.2010

Zginął Prezydent RP

Głowa państwa polskiego nie żyje. Prezydent Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Wraz z nim zginęło 95 osób, w tym Pierwsza Dama, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego i czołowi przedstawiciele polskiej polityki.

08.02.2010

Jak przekazać 1 % podatku dla OSP w Broku

Podstawowe zasady przekazywania 1% podatku w roku 2010

1. Aby przekazać 1 % podatku dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku, należy złożyć roczne zeznanie podatkowe w terminie określonym dla jego złożenia: PIT-28 (01 lutego 2010 r.), PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 (30 kwietnia 2010 r.) albo korektę zeznania, która zostanie dokonana w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego: PIT-28 (31 marca 2010 r.), PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 (30 czerwca 2010 r.) . Warunkiem skutecznego skorzystania z ulgi jest złożenie zeznania w terminie. Zeznania złożone po terminie nie dają prawa przekazania 1%, nawet jeżeli wniosek został odrębnie złożony wcześniej.

OSP Brok
07.02.2010

UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA I POŚWIĘCENIA SAMOCHODU BOJOWEGO

OSP Brok Mercedes 1222

W dniu 6 lutego 2010 roku odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Mercedes 1222 GBA 2,5/16 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14:00 na placu przed strażnicą OSP.

Uroczystość prowadził dr Zbigniew Wójcicki, po wprowadzeniu pocztu sztandarowego głos zabrała Burmistrz Gminy Brok Krystyna Kacpura, która przekazała akt własności samochodu Prezesowi Andrzejowi Domasikowi a kluczyki odebrał Naczelnik Dariusz Brzostek. Następnie odbyło się poświęcenie samochodu, którego dokonał Kapelan Powiatowy Strażaków ks. kan. Piotr Kapelański w towarzystwie, ks. Jarosława Hrynaszkiewicza proboszcza parafii. Ostatnim akcentem uroczystości było wystąpienie Starosty Ostrowskiego dh Zbigniewa Kamińskiego.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście:

 • dh Andrzej Wyszogrodzki - V-ce Prezes Prezydium ZOW ZOSP RP woj. mazowieckiego
 • dh Zbigniew Kamiński - Starosta Ostrowski
 • Pani Krystyna Kacpura Burmistrz Gminy Brok
 • bryg. Krzysztof Hoffmann Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Maz.
 • kpt. mgr Lech Kaja Dowódca JRG PSP w Ostrowi Maz.
 • st. kpt. mgr inż. Leszek Falkowski Z-ca Dowódcy JRG PSP w Ostrowi Maz.
 • dh Bogumiła Wujek dyrektor Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku
 • dh Paweł Świderek Kierownik oddziału KRUS w Ostrowi Maz.
 • Pan Kotowski Edward - Przewodniczący Rady Gminy w Broku
 • dh Stefan Brzostek - Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Broku
 • ks. kan. Piotr Kapelański Kapelan Powiatowy Strażaków
 • ks. Jarosław Hrynaszkiewicz - Proboszcz Parafii w Broku

OSP Brok
Telefony AlarmowePSP Ostrów Mazowieckaochotnicza straż pożarnaGmina BrokNakarm Dziecko